Zmiana nawyków żywieniowych

Przeczytasz w 3 min.

Czujesz, że przyszedł czas, aby lepiej zadbać o siebie? Wspaniale!  Zmiana nawyków żywieniowych to klucz do sukcesu, czyli poprawy sylwetki, samopoczucia i, co najważniejsze, zdrowia.

Od czego w takim razie zacząć zmianę nawyków żywieniowych? Pierwszym, a zarazem najważniejszym krokiem, prowadzącym do zmiany nawyków, jest Twoje przekonanie, że już czas na zmiany. A gdy już podejmiesz wyzwanie, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Kilka porad dietetycznych, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony sukces:

Pamiętajmy o śniadaniu

Śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Jeśli go pominiemy, doprowadzimy do spadku poziomu glukozy we krwi, co przełoży się na spadek wydajności pracy i uczucie głodu, który dopadnie nas w trakcie dnia. Nie zapominajmy więc o nim!

Jedz regularnie posiłki

Odpowiednią dawkę energii naszemu organizmowi zapewni zjedzenie 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny. Regularność to podstawa, do wprowadzenia w życie dobrych nawyków żywieniowych.

Urozmaić swoją dietę

Zadbaj o to, aby Twoje dieta były urozmaicona. Twój jadłospis powinien zawierać produkty zbożowe, przetwory mleczne, owoce, warzywa, mięso, ryby, jaja i zdrowe tłuszcze. W naszym cateringu dietetycznym doskonale o tym wiemy! Jeśli  dieta pudełkowa będzie monotonna i uboga w składniki odżywcze, to może doprowadzić do niedoborów w organizmie i pogorszeniem samopoczucia.

Nawadniaj się

Pij odpowiednią ilość wody – minimum 1,5 litra dziennie. Woda bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie, w tym odpowiada za transport substancji odżywczych, dlatego należy dostarczać ją do organizmu regularnie.

Jedz owoce i warzywa

Owoce i warzywa powinny być włączone do codziennej diety. Są źródłem wielu składników odżywczych, m.in. potasu, błonnika pokarmowego, kwasu foliowego, prowitaminy A i witaminy C.  Nie musisz od razu bazować tylko na sałatkach i smoothie. Na śniadanie przygotuj np. omleta z dodatkiem świeżych warzyw, a na obiad kotleciki z kurczaka z dodatkiem cukinii i startej marchewki. Danie wzbogać o domowe warzywne frytki. Staraj się, by w każdym Twoim posiłku znalazły się sezonowe produkty. Raz dziennie wypijaj szklankę świeżo wyciskanego soku.

Przerwy między posiłkami

Stosując 3-4-godzinne przerwy między posiłkami, damy szansę naszemu organizmowi, by mógł na bieżąco wykorzystywać to, co otrzymał. Pamiętaj, aby nie pomijać posiłków, ponieważ spowoduje to zwiększenie uczucia głodu oraz niekorzystnie odbije się na zdrowiu i samopoczuciu. Ostatni posiłek jedz na ok. 2 godziny przed pójściem spać – lekki, nieobciążający żołądka. Regularne przerwy między posiłkami pozwolą także zapobiegać atakom tzw. wilczego głodu, bo wtedy najczęściej sięgamy po niezdrowe przekąski.

Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Nie tylko dieta wpływa na naszą kondycję, zdrowie oraz wygląd. Także wysiłek fizyczny pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, dotlenia nasz organizm, wzmacnia odporność, ułatwia koncentrację, opóźnia procesy starzenia. To ważne dopełnienie zdrowego odżywiania. Jeśli będziesz o tym pamiętać, cel będzie na wyciągnięcie ręki!

Zmiana nawyków żywieniowych nie oznacza diametralnej zmiany w stylu życia. Daj sobie i swojemu organizmowi czas, żeby mógł stopniowo przyzwyczajać się do nowego trybu. Nawet jeśli początki będą trudne, nie poddawaj się. Warto wytrwale dążyć do zamierzonych celów. Ale jeśli poczujesz, że może Ci nie starczyć sił, chętnie Cię wesprzemy!
Z cateringiem dietetycznym Yummy Diet   zmienisz nie tylko swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, ale i pokochasz zdrowy styl życia.

Sprawdź również: